دات نت نیوک
03 97

ساختار پلتفرم کاملا ماژول بیس بوده و هر ماژول وظیفه ی انجام فعالیت خاصی را بر عهده دارد یکی از ماژول های پرکاربرد این پلتفرم ماژول html می باشد که برای برنامه نویسی html و ورود محتوا استفاده می گردد


 

توضیحات تکمیلی:

پس از ورود به سایت با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور برای ویرایش ماژول ها می بایست از سمت ویرایش صفحه گزینه ی ماندن در حالت ویرایش را انتخاب نمود تا حالت ویرایشگر ماژول ها به نمایش در بیایند.

 dnnویرایش صفحه

س از انتخاب این گزینه یک مداد و یک چرخ دنده در کنار ماژول های موجود در صفحه(به طور پیش فرض در صفحه ماژول html موجود می باشد) به نمایش در می آید.

ویرایش ماژول دی ان ان

برای تغییر و ادیت محتواهای این ماژول ها می بایست از آیکون مداد گزینه ی ویرایش محتوی را انتخاب کرده و به محیط مدیریتی ماژول رفت در این قسمت برای ورود محتوی دو قسمت وجود دارد یک قسمت design(1) که محیطی شبیه ورد داشته و شما به کمک ابزار های کمکی می توانید محتوی خود را ایجاد و ویرایش نمایید.و قسمت دوم html(2) است که در این قسمت شما می توانید کدهای html وب سایت خود را وارد نمایید .بعد از ورود محتوی بر روی دکمه ی ذخیره (5)کلیک می نماییم تا تغییرات ایجاد شده ذخیره گردد. در صورت انصراف از ذخیره اطلاعات بر روی دکمه ی لغو(4) کلیک نمایید. همچنین در این ویرایشگر قسمتی وجود دارد که تاریخجه آخرین تغییرات را ذخیره می نماید تا در صورت نیاز به بازگشت اطلاعات قبلی از این قسمت بتوانیم این کار را انجام دهیم برای این کاردکمه ی تاریخچه ی نسخه(3)را انتخاب می نماییم.

ویرایش ماژول دی ان ان

در صفحه ی باز شده 5 تغییر آخر ماژول ذخیره شده است به همراه مشخصات کاربری که آن را ایجاد نموده است و تاریخ ایجاد که شما می توانید آن را حذف و یا ویرایش کرده و یا جایگزین نسخه ی کنونی نمایید برای این کار کافی است بر روی فلش دایره شکل کلیک نمایید و در انتها گزینه ی ذخیره ر انتخاب کرده و از ماژول خارج شوید.

تاریخچه ماژول html

نویسنده مقاله

سمیرا احمدی

سمیرا احمدی

sa.ahmadi@espidanmfd.ir
*******

مطالب مرتبط