دات نت نیوک
03 97

تعریف سئو

سئو سایت مسئله ایست که این روزها به بزرگترین دغدغه یک وبمستر و صاحب کسب و کار اینترنتی تبدیل شده است. سئو همان چیزی است که مشخص می کند شما کدام گزینه در نتایج جستجوهای موتورهای جستجو و به ویژه گوگل باشید. قطعا همه به دنبال دست یابی به رتبه اول گوگل هستند. برای رسیدن به این رتبه می بایست تلاش کرد و در این رقابت که روز به روز نیز سنگین تر می گردد، باید هر روز اطلاعات خود را به روز رسانی نمایید. درواقع بهینه سازی سایت برای موتور جستجو (Search engine optimization) یا به اختصار seo، فرایندی برای بالا بردن رنک وب سایت و بدست آوردن جایگاه بهتر در نتایج جستجو است. حالا در ادامه مطالب شما را با اصطلاحات رایجی که در سئو مورد استفاده قرار می گیرد آشنا می کنیم .


 

توضیحات تکمیلی:

جستجوی ارگانیک (Organic search)

وقتی یک عبارت خاصی یا کلمه مورد جستجو را در موتورجستجوگوگل یا هر موتور جستجوی دیگر تایپ کردیم و برای رسیدن به پاسخ خود روی نتیجه ای کلیک می کنیم که به این روش جستجوی ارگانیک می گویند . که در حال حاضر گوگل ابتدا نتایج تبلیغاتی خود که با علامت ad را نمایش می دهد و بعد نتایج جستجوی ارگانیک را انجام می دهد .

جستجوی ارگانیک

کلمات کلیدی (keywords)

کلمه کلیدی به موتور جستجو می گوید که موضوع وب سایت و یا حتی مقاله شما در چه موردی است. وقتی شما یک جستجوایی را انجام می دهید صفحات گوگل موضوعاتی که حاوی کلمات کلیدی مرتط با جستجوی شما را نمایش می دهد البته این به آن معنا نیست که موتور جستجو گوگل عینا صفحاتی که مربوط به جستجوی شماست را نمایش دهد .

عبارت مورد جستجو (Search query)

چیزی که در کادر جستجوی گوگل تایپ می کنید یک پرس و جو یا کوئری جستجو است. به عنوان مثال : شما در موتور جستجوی گوگل عبارت : کدام برند گیتار خوب است ؟ که موتورجستجوگر گوگل نتایجی از قبیل برندهای مختلف گیتار و لیست اسامی برندها و قیمت ، درواقع گوگل آنقدر باهوش است که بداند شما دراصل چه می خواهید.

عبارت موردجستجو

تگ های html

نام دیگر html درواقع زبان نشانه گذاری است که به مرورگر می گوید که وب سایت را چگونه برای کاربران نمایش دهد .درواقع تگ های html صفحات را به قسمت های مختلف تقسیم می کنند.

متای توضیحات (Meta descriptions)

توضیحی کوتاه و کمتر از 320 کاراکتر در مورد نتیجه ای است که گوگل برای شما انتخاب کرده است. اگر از متای توضیحات در سایت خود استفاده نکنید، گوگل باهوش! خودش 320 کاراکتر اول را برای توضیحات مطلب سایت، انتخاب می کند.

متای توضیحات

لینک ها (Links)

لینک ها بخش های قابل کلیک متن هستند که شما را به یک صفحه وب دیگر منتقل می کنند. بخشی از پیوند که روی آن کلیک میکنید (معمولا زیر خط دار و با رنگ متفاوت) متن لینک است. در ضمن استفاده از لینک های داخلی (پیوندهایی که از یک صفحه از وبسایت شما به یک صفحه دیگر آن ارتباط می دهند) می توانند در بهبود رنک سایت شما در نتایج جستجو تاثیر خوبی بگذارند.

نویسنده مقاله

naderi

naderi

htnaderi.1230@gmail.com

مطالب مرتبط

    مطالب مرتبط
  • لینک‌های شکسته و تاثیر آن در سئو

    لینک‌های شکسته و تاثیر آن در سئو

    منظور از لینک های شکسته همان لینک هایی که در وب سایتان می باشد که قابل دسترسی نمی باشد و یا به عبارت دیگر عمل نمی کنند و باز نمی شوند. وجود لینک های شکسته یک نمره منفی برای سئو سایت می باشد زیرا بخشی از سایت است برای همین باز...

    مشاهده مقاله