دات نت نیوک
05 97

گوگل بزرگترین موتور جستجوی آنلاین است و به طور قابل توجهی تغییر یافته است که ما به محتوای آن در وب جهانی دسترسی پیدا می کنیم.

در چند سال گذشته، گوگل با موفقیت نحوه برخورد ما با محتوای مبتنی بر متن و ویدیو را بهبود بخشید. گوگل همچنین با پیشرفت های چشمگیر در زمینه خواندن و درک تصاویر، تنها یک محدوده اصلی از دست رفته برای گوگل است، یعنی محتوای صوتی.

بر اساس گزارش های اخیر، این نیز خیلی زود تغییر خواهد کرد.


 

توضیحات تکمیلی:

گوگل در حال برنامه ریزی برای ایجاد محتویات صوتی قابل جستجو که به راحتی توسط کاربران آن قابل دسترسی است می باشد

در مصاحبه اخیر Zach Reneau-Wedeen از تیم Podcast گوگل اطلاعاتی در مورد برنامه های آینده گوگل برای به دست آوردن محتوای صوتی در نتایج جستجو و محتوای صوتی را اولویت بندی می کند همانطور که می تواند تصاویر، فیلم ها و متن را تشخیص دهد

به گفته Zach:

”در حال حاضر گوگل واقعا در ارائه نتیجه جستجو برای متن، ویدئو و جستجوی موارد مرتبط تواناست .با تمام پادکست های قوی و متنوع که هر روزه در حال انتشار است این اصلا چیز خوبی نیست که جستجوی صوتی کاملا پوشش داده نشده استزیرا در بعضی شهر ها تنها راه جستجوی سریع و آسان است“

اگر گوگل موفق به دست یابی به این امر شود، تاثیر قابل توجهی در صنعت پادکست خواهد داشت.

به استثنای دریافت نتایج پادکست براساس کلمات کلیدی مرتبط در عنوان (که هنوز از نتایج جستجوی مرتبط برمحتوای متنی است)، Google قادر به جستجوی پادکست های صوتی و جستجوی نتایج مرتبط خواهد بود.

به عبارت دیگر، به جای صرفا عناوین پادکست، به لحاظ نظری، افراد قادر خواهند بود بین محتوای پادکست را جستجو و بخش هایی را که در آن رویداد، شخص یا موضوع مورد بحث قرار می گیرد، جستجو کنند.

"این چیزی است که گوگل برای مقالات متن، و همچنین برای تصاویر و داده های حتی ساختار یافته مانند نقشه ها، بسیار خوب عمل کرده است. ما می توانیم با صوتی نیز کمک کنیم. این پتانسیل برای کمک به مردم برای پیدا کردن بهترین محتوا برای آنها در آن لحظه، بهتر از امروز است. "

محتوای مبتنی بر متن همیشه محبوب بوده است. در طول دهه گذشته، اطلاعات infographic و محتوای ویدئویی نیز نقاط عطف به دست آمده است. ساختن محتوای صوتی قابل جستجو به نظر می رسد گام منطقی بعدی برای گوگل است

علاوه بر این، با استفاده از کتابخانه پادکست ها، پادکسترها و شنوندگان که در حال رشد است، محتوای صوتی قابل جستجو است، زندگی کاربران بسیار ساده و آسانتر خواهد بود.

نویسنده مقاله

سمیرا احمدی

سمیرا احمدی

sa.ahmadi@espidanmfd.ir
*******

مطالب مرتبط