دات نت نیوک
03 97

دی ان ان یک پلتفرم ماکروسافتی می باشد که دیتابیس پیش فرض آن Microsoft SQL Server می باشد .این پلتفرم از اجزای گوناگونی تشکیل شده که از مهم ترین انها می توان به اسکین و ماژول اشاره نمود. در دی ان ان هریک از ماژول ها وظیفه ی انجام وظیفه ای می باشد به عنوان مثال ماژول اخبار برای درج اخبار، ماژول فروشگاهی برای سایت های فروشگاهی و به همین شکل.


 

توضیحات تکمیلی:

بعد از نصب دی ان ان یک تعداد از ماژول ها به صورت پیش فرض با خود پلتفرم نصب می گردند(مانند ماژول html ) و بعضی از مازول ها را نیز بعد از نصب پلتفرم به صورت جداگانه نصب می شوند رای شروع به کار باید ماژول های مورد نظر خود را نصب نماییم (مراحبل نصب ماژول مانند مراحل نصب اسکین می باشد که در مقالات قبلی به ان اشاره گردیده است.) پس از نصب ماژول ماژول شما به لیست ماژول هایتان در تب مدیریتی در قسمت ماژول افزوده می شند.

ماژول دی ان ان

عضی ماژول ها به صورت تکی نصب می شوند و بعضی ماژول ها به صورت گروهی نصب می گردند به این معنی که شما با نصب یک مجموعه در لیست ماژول های وب سایتتان شاهد افزوده شدن چندین ماژول خواهید بود که یکی از آنها ماژول اصلی بوده و سایرآنها ماژول های کمکی که بدون ماژول اصلی نمی توانند کاری انجام دهند.

برای افزودن ماژول به صفحه در ابتدا می بایست ماژول مورد نظر خود را در لیست ماژول ها در منوی ماژول پیدا نمایید برای این کار می توانید از سرچ موجود در این قسمت نیز کمک گرفته تا راحت تر بتوانید ماژول مورد نظر خود را پیدا نمایید.

لیست ماژول ها

بعد از پیدا کردن ماژول مورد نظر به دو روش می توانید ماژول را به صفحه اضافه نمایید یک راه کلیک و دراگ ماژول در پین مورد نظر می باشد(پین ها اجزای تشکیل دهنده اسکین در دی ان ا ن می باشند که صفحات را تقسیم بندی می نمایند تا بتوان چیدمان را راحت تر انجام داد.پین ها بر اساس ابعاد بوت استرپ تعریف شده اند یعنی به طور مثال می تواند یک قسمت دارای و پین کنار هم 6 تایی باشد این بدان معنی است که دو ماژول می توانند با ابعاد مساوی در کنار یکدیگر قرار گیرند.) پس از رها کردن ماژول در پین مورد نظر شما میزان فضای مجاز و محل قرار گیری آن را تعریف نموده اید.

پین در دی ان ان

روش دوم این می باشد که شما با استفاده از فلش کنار ماژول اسم پین مورد نظر را انتخاب نمایید تا ماژول به آن پین انتقال پیدا نماید.

افزودن ماژول

بعد از افزودن ماژول به صفحه شما می بایست صفحه را در حالت ویرایش قراردهید تا بتوانید به قسمت مدیریتی ماژول دسترسی پیدا کرده و ماژول را ادیت نمایید.

نویسنده مقاله

سمیرا احمدی

سمیرا احمدی

sa.ahmadi@espidanmfd.ir
*******

مطالب مرتبط