دات نت نیوک
04 97

حتما تا کنون چندین و چند بار شنیده اید که در سئوی سایت "محتوا پادشاه است"

شکی نیست که محتوا در واقع پادشاه است. بدون محتوا، شما نمی توانید در دنیای بازاریابی آنلاین رقابت کنید و زنده بمانید.تقریبا تمامی کسب و کارهای آنلاین دارای محتواهایی می باشند که با محصول و خدمتشان ارتباط دارد .با این حال شما باید توجه داشته باشید که تمام این کسب و کارها با وجود تلاشی که انجام می دهند در بازاریابی محتوا موفق نمی باشند

اما نکته مهم در این است که تفاوت ها در چیست؟ چرا یک کسب و کار موفق به بازاریابی محتوا می شود، در حالی که یکی دیگر از آن شکست می خورد؟

در این پست وبلاگ، ما قصد داریم نگاهی به پنج جزء اساسی داشته باشیم که هر محتوایی به آن نیاز دارد. اگر محتوای آنلاین را بدون استفاده از این پنج عامل در نظر بگیرید، ممکن است تلاش های بازاریابی محتوا به همان اندازه که شما می خواهید، موفق نباشد.

بیایید ببینیم که هر بخش از محتوای در دنیای بازاریابی دیجیتال امروز چه نیازی دارد.


 

توضیحات تکمیلی:

1 تحقیق برای کلید واژه مناسب

تعریف کلید واژه یک جنبه بسیار مهم است اگر در حال تولید محتوا هستید بدون اینکه کلمات کلیدی مورد تقاضای آن را بشناسید مانند این کار دقیقا مانند عکس برداری در تاریکی است.

تحقیق در زمینه کلمات کلیدی به شما چندین دیدگاه را می دهد که می تواند به شما در زمینه محتوا و بازاریابی آنلاین کمک کند. به طور مثال:

  1. تحقیقات کلیدی به شما می گوید که مخاطب شما در واقع چه چیزی راجستجو می کند و می توانید کلمات کلید ی مورد نظر آنها را پیدا نمایید نه آنچه که فکر می کنید آنها در جستجوی آن هستند
  2. تحقیقات کلمات کلیدی و تجزیه و تحلیل رقیبان می تواند به شما در شناسایی کلمات کلیدی که اکثر ترافیک را به وب سایت رقبا خود هدایت می کنند، کمک نماید. پس از شناسایی این کلمات کلیدی، می توانید قطعات محتوا را بهتر ایجاد کنید و اساسا ترافیک رقیب و کاربران رقیبان خود را بربایید.
  3. در اغلب موارد، تحقیقات کلید واژه به شما کمک می کند نقشه راه آینده ای را که در آن شما باید به عنوان یک شرکت سر بزنید، شناسایی کنید. شما می توانید روند اولیه، موضوعات داغ و سوالات مهم را که می تواند به برخی از فرصت های تجاری فوق العاده منجر شود، شناسایی کنید.

پس قبل از اینکه هر محتوایی را ایجاد کنید، رقبای خود را تجزیه و تحلیل کنید، استراتژی کلمه کلیدی خود را بررسی کنید، کلمات کلیدی مهم را شناسایی کرده و محتوای عمیق با ارزش در اطراف آن کلمات کلیدی و تم ها ایجاد کنید.

به جای تیراندازی در تاریکی و اینکه امیدوار باشید که مردم برای آنچه که شما نوشته اید را جستجو کنند، مطمئن شوید و تلاش های خود را هدایت کنید تا جایی که بیشترین پاداش را به دست آورید.

2 درک مخاطبان هدف شما

شاید یکی از مهمترین جنبه های بازاریابی محتوای موفق باشد، اما بسیاری از آنها به سادگی آن را نادیده می گیرند.

شناخت مشتریان هدف قبل از تولید محتوا به شما این کمک را می کند تا بدانید که مخاطبان مورد نظر و مشتریان بالقوه ی شما چه کسانی هستند و به دنبال چه چیزی به وب سایت شما می آیند و چگونه می توانند به کسب و کار شما کمک نمایند.

علاوه بر این، مهم است که مخاطبان مورد نظر خود را براساس اهداف خدمات خود تقسیم کنید و سپس محتوا را برای هر یک از دسته های مورد مخاطب خود ایجاد کنید.

به عنوان مثال، اگر اخیرا یک محصول جدید را راه اندازی کرده باشید، ممکن است بخواهید چند قطعه محتوا را برای مرحله آگاهی ایجاد کنید. به طور مشابه، اگر شما در حال حاضر محصولی دارید که مردم آن را می شناسند ، ممکن است بخواهید محتوا را برای یک مرحله بعد از مراحل فروش ایجاد کنید. همچنین لازم به ذکر است که شما باید گروههای خاصی از افراد با انواع مختلف کلمات کلیدی را جداگانه و هدف قرار دهید. هدف کلمه کلیدی می تواند به شما کمک کند که افرادی را که در مراحل مختلف مراحل فروش و یا استفاده از خدمات شما قرار دارند، جدا نمایید.

3 ساختار

پس از شناسایی صحیح کلمات کلیدی، باید ساختار مناسب برای پست وبلاگ خود را مشخص کنید.برای انجام این کار، شما باید به تعدادی از سوالات پاسخ دهید، از قبیل:

  1. این پست چه میزان کاراکتر و یا پاراگراف خواهد داشت؟
  2. چند عکس می خواهم استفاده کنم؟
  3. آیا من یک نمودار مناسب دارم که به همراه پست قرار دهم؟.
  4. آیا می توانم یک ویدیو داشته باشم؟

به غیر از موارد طولانی و بصری، شما همچنین باید مطمئن شوید که پست وبلاگ به طور منظم ساختار یافته و به چندین زیرمجموعه (برچسب های H2 و H3) تقسیم شده است.

علاوه بر این، حواستان به استفاده از جملات کوتاه تر و ایجاد پاراگراف های کوتاه تر برای حفظ سطح تعامل بالاتر باشد.

4 لینک ها

زمانی که از لینک ها صحبت به میان می آید اولین چیزی که به آن فکر می کنیم بک لینک ها از سایر وب سایت ها می باشد این در حالی است که لینک های داخلی که در اختیار شما م باشد نقش بسیار مهم و اساسی در تولید محتوای با ارز ایفا می نمایند.

صفحات برتر جستجوگر خود را شناسایی کنید و پیوندهای داخلی را به پست جدید وبلاگ خود که سعی در رتبه بندی آن دارید، ایجاد کنید.

تلاش برای ایجاد ارتباط میان قسمت های مختلف وب و ایجاد لینک داخلی به مطالب جدید تر می تواند در seo سایت شما نقش اساسی بر عهده گیرد

5 تبلیغ محتوا

دنیای بازاریابی آنلاین امروز پر از محتوا است. چگونه پست خود را از هزاران پست دیگر وبلاگ برجسته می کند؟

پاسخ این سوال در ترویج مطالب است.

ترویج محتوای فعال در حال حاضر بخشی جدایی ناپذیر از بازاریابی محتوای موفق است. هنگامی که یک بخش عالی از محتوا را منتشر می کنید، مطمئن شوید که آن را به افراد مناسب ارسال می گردد. بخشی از مکالمات مربوطه باشید و ببینید آیا می توانید یک لینک را به پست جدید وبلاگ خود بیفزایید. Quora یک بستر عالی برای این کار است. شما همچنین می توانید از انجمن های صنعت برای تبلیغ محتوای خود استفاده کنید

نویسنده مقاله

سمیرا احمدی

سمیرا احمدی

sa.ahmadi@espidanmfd.ir
*******

مطالب مرتبط