دات نت نیوک
04 97

پس از مدت زمان طولانی (دقیقا 6 ماه) google speed آپدیت جدید خود را بین تمام کاربرانش ارائه نمود. این انتشار در صورتی صورت گرفته است که زمانبندی برای اتنتشار این ابزار گوگل برای ماه جولای 2018 انجام گردیده بود.


 

توضیحات تکمیلی:

پست اصلی وبلاگ گوگل نیز به روز رسانی گردیده شده است و خبر از به روز رسانی سریع و گسترش بین تمام کاربران می دهد

این الگوریتم تنها بر رتبه بندی وب سایت هایی که به ندرت به وسیله تلفن های همراه جستجو می شوند تاثیر می گذارد.علاوه بر این انتظار می رود که "تنها درصد کمی از وب سایت ها" توسط Google Speed Update تحت تاثیر قرار گیرد.

سوال این است: آیا وب سایت شما در رده بندی "جزو وب سایت های پایین " قرار دارد؟

هیچ کس نمی تواند در مورد آن مطمئن باشد گوگل هیچ معیار خاصی را برای سنجش آن مشخص نکرده است. با این وجود، ابزارهایی وجود دارد که می توانید آنها را استفاده کنید تا ببینید آیا وب سایت شما خوب کار می کند یا نه. در زیر سه ابزار که باید استفاده کنید:

  1. Page Insights tool
  2. Lighthouse
  3. Google Chrome User Experience report

یکی از نکات مهم در اینجا این است که اگر سرعت یک سیگنال بزرگ رتبه بندی باشد، وب سایت شما هنوز هم ممکن است رتبه خوبی را داشته باشد، اگر آزمایش Google Speed Update را نتوانید با نمره بالا قبول شوید. می بایست برای جبران آن، وب سایت شما محتوای عالی و مناسب برای خوانندگان داشته باشد. در این مورد، Google Speed Update بر وب سایت شما تأثیر منفی کمتری خواهد گذاشت وهمچنان میتواند موقعیت نسبتا بالای خود را می توانید حفظ نمایید.

گوگل می گوید ایده این است که بهبود تجربه کاربر جستجو شود. بنابراین، اگر شما دارای محتوای خوب و مناسب، و تجربه کلی (از جمله سرعت صفحه وب سایت) خوب است، این به روز رسانی برای شما مثبت خواهد بود.

با این وجود تمرکز همچنان بر روی واسط کاربری می باشد و شما می بایست بیشتر تمرکز و وقتخود را برای تجزیه و تحلیل رابط کاربری وب سایت خود قرار دهید و تجربه ی کاربری خود را اولویت اصلی قرار دهید

نویسنده مقاله

سمیرا احمدی

سمیرا احمدی

sa.ahmadi@espidanmfd.ir
*******

مطالب مرتبط