دات نت نیوک

طراحی سایت

شرکت فناواگسترش جوان با نام تجاری فناواتیم جهت طراحی و برنامه نوویسی وب سایت های خود از متخصصین کار آزموده و تحصیل کرده در این رشته و جدید ترین تکنولوژی ها و زبان های برنامه نویسی از جمله HTML5، CSS3، Java Script، Ajax، Bootstrap، DNN، ASP.Net، C# و SQL Server به فراخور نیاز و با توجه به ظرفیت مورد نیاز مشتری بهره می برد.

ویژگی های عمومی وب سایت ها

در معماری این سایت ها یک یا چند وب‌سایت در بالاترین سطح نرم‌افزار قابل ایجاد می‌باشد. هر سایت خود شامل چندین صفحه و هر صفحه شامل چندین برنامه کوچک (مثلا فروشگاه) می‌باشد. این برنامه‌های کوچک که در اصطلاح ماژول نامیده می‌شوند ممکن است در چند صفحه از یک سایت یا سایت‌های دیگر استفاده شوند بنابراین با یک بار نصب CMS این شرکت به تعداد نامحدودی سایت با تعداد صفحات نامحدود و ماژول های درون آن ایجاد نمود. همچنین هر می توان در هر وب سایت نوع قالب ویژه و متناسب با آن سایت و ماژول های خاص با سطح دسترسی گوناگونی را تعریف نموده .CMS استفاده شده از جانب این شرکت به زبان برنامه نویسی C# و تحت چارچوب Microsoft.NET نوشته شده است. بانک اطلاعاتی پیش فرض در CMS مذکور Microsoft SQL Server می باشد اگرچه قابلیت اتصال به سایر بانک های اطلاعاتی را نیز دارا می باشد.این پلت فرم بر روی وب استک مایکروسافت و در سرور شخصی و یا کلاد قابل اجرا می باشد.چارچوب این نرم افزار تحت وب از روش های مختلف قابل توسعه می باشد. یکی از این روش ها استفاده از ماژول های سفارشی با امکانات مد نظر شما بوده. همچنین در این پلتفرم، سرویس هایی در نظر گرفته شده است که به وسیله ی آن ها بتوان امکان ادغام با یک نرم افزار خارجی را فراهم نمود.

امنیت مبتنی بر نقش

امنیت مبتنی بر نقش

یکی از مهمترین قابلیت‌های نرم‌افزار امکان تعریف گروه‌های کاربری متفاوت و نامحدود و همینطور تعریف نقش آن ها در نرم‌افزار و ارائه سطوح دسترسی مشخص برای هر نقش یا کاربر می‌باشد. با توجه به پیش رفتن امنیت تا سطح ماژول، پلت‌فرم دی‌ان‌ان از یک مدل امنیتی توسعه‌پذیر برخوردار است که کنترل کامل بر روی کسانی که مجاز به دیدن یا ویرایش کردن محتوای یک صفحه‌ای خاص باشند را به Admin می‌دهد. برای مدیریت آسان نقش‌ها، می‌توان آن‌ها را گروه‌بندی نمود و بر اساس نقش کاربر دسترسی‌های ویژه به ایشان داد. همچنین از مجوزهای پایه‌ای دیدن و ویرایش کردن در سطح صفحه‌ها و ماژول‌ها برخوردار می‌باشد. تعداد این مجوزها در تنوع سطوح دسترسی در نسخه های مختلف پیشنهادی افزایش می یابد تا انعطاف بیشتری را برای مدیر سایت فراهم آورد. علاوه بر موارد فوق، تولیدکنندگان ماژول می‌توانند مجوزهای سفارشی خود را برای کنترل بیشتر بر عملکرد ماژول به مدیران سایت، بر روی ماژول خود پیاده‌سازی نمایند.


چیدمان صفحه ماژولار

چیدمان صفحه ماژولار

محتوا در این پلتفرم از طریق برنامه‌های کوچکی که "ماژول" نامیده می‌شوند عرضه می‌شود. هر ماژول بنابر طراحی آن قابلیت‌هایی را برای مشاهده و مدیریت نوع متفاوتی از محتوا فراهم می‌آورد. هر صفحه از سایت را می‌توان طوری پیکربندی نمود که چیدمان پوسته دلخواه شما را داشته باشد. چیدمان پوسته شامل یک یا چند قاب (Pane) است که قبلا توسط طراح پوسته تعریف شده است. قاب‌ها مکان‌هایی از صفحه می‌باشند که ماژول‌ها می‌توانند درون آن‌ها قرار بگیرند


استفاده از فن‌آوری NET.

استفاده از فن‌آوری NET.

بهره‌گیری از این فن‌آوری که دامنه نفوذ آن روزبه‌روز افزایش‌یافته است و به‌خصوص نیروی متخصص و مجرب آن در ایران کم نیست باعث می‌شود محدودیت‌های پیش روی توسعه نرم‌افزار چه به لحاظ فنی و چه به لحاظ هزینه‌ای کاهش یابد و درنتیجه ارائه راه‌حل‌های مبتنی بر این فن‌آوری بیشتر از سایر فن‌آوری‌های مشابه جامعه عمل به خود بپوشاند


انعطاف و مقیاس‌ پذیری

انعطاف و مقیاس‌ پذیری

ساختار ماژولار این امکان را به کاربر می‌دهد تا متناسب با نیاز خود و انتخاب و نصب طیف ماژول‌هایی که هر یک کاربری تازه‌ای به پرتال می‌بخشد، نیاز خود را برای رسیدن به اهداف سازمانی مشخص مرتفع کند. با توجه به حوزه وسیع انتشار نرم‌افزار و تعدد توسعه‌دهندگان آن معمولاً به ازای هر نیاز مشخص، ما به ازای در قالب ماژول ارائه‌شده است. علاوه بر آن امکان توسعه و طراحی ماژول برای نیازهای خاص نیز به‌خوبی در نرم‌افزار دیده‌شده است.


بومی‌سازی

بومی‌سازی

نرم‌افزار به‌گونه‌ای طراحی‌شده است که امکان تغییر زبان و بومی‌سازی آن با نصب بسته‌های زبانی به‌راحتی صورت گیرد. هم‌اکنون بسته‌های اکثر زبان‌ها برای نرم‌افزار وجود دارد لذا برای توسعه پرتال به سایر زبان‌ها صرفاً با انتخاب بسته زبانی موردنظر و نصب آن در پورتال فرآیند بومی‌سازی هسته نرم‌افزار انجام می‌شود.


زیر پورتال‌ها

زیر پورتال‌ها

این خاصیت پرتال بنا به اقرار اکثر کارشناسان حوزه فناوری اطلاعات یکی از بی‌بدیل‌ترین خصوصیات نرم‌افزار محسوب می‌شود. با استفاده از این ویژگی با یک‌بار نصب نرم‌افزار می‌توان به تعداد نامحدود زیر پورتال تولید کرد. این زیر پورتال‌ها که خاصیت‌های کلی خود را از پورتال اصلی به ارث می‌برند در عمل می‌توانند کاملا مستقل دارای ساختار گرافیکی، ماژولی، محتوایی و دارای طیف اختصاصی کاربران و سطوح دسترسی باشند. مدیریت پورتال مرکزی دارای نظارت عالیه بر تمام زیر پورتال‌ها است اما از حیث مدیریت اجرایی، زیر پورتال‌ها می‌توانند مدیریت خاص خود را داشته باشند.


سطوح دسترسی بر مبنای ساختار سازمانی

سطوح دسترسی بر مبنای ساختار سازمانی

یکی از مهم‌ترین قابلیت‌های نرم‌افزار امکان تعریف گروه‌های کاربری متفاوت و نامحدود و همین‌طور تعریف نقش ایشان در نرم‌افزار و ارائه سطوح دسترسی مشخص برای هر نقش یا کاربر است. این مهم شرایطی را فراهم می‌کند تا ساختار سازمانی و سیاست‌های مدیریت به‌راحتی از طریق تعریف سطوح دسترسی میسر باشد.


ثبت رویدادها

ثبت رویدادها

این نرم‌افزار مجهز به یک سامانه قدرتمند ثبت عملکرد است که امکان ذخیره‌سازی فعالیت کاربران، تغییرات نرم‌افزار، عملکرد مدیران سایت و زیر پرتال‌ها را میسر می‌سازد. این سامانه کنترل و نظارت پرتال را به معنای واقعی آن ممکن می‌سازد.


تنوع ساختار گرافیکی

تنوع ساختار گرافیکی

همان‌طور که قبلاً اشاره شد نرم‌افزار از یک زیربنای چندلایه در طراحی بهره می‌برد. یکی از قابلیت‌هایی که این ساختار به نرم‌افزار می‌بخشد امکان دارا بودن ساختار گرافیکی متنوع است. نرم‌افزار می‌تواند دارای چندین پوسته ظاهری باشد و بنا به نظر مدیران پرتال در بخش‌های مختلف پرتال به کار روند و یا در دوره‌های زمانی مختلف و متناسب با تشخیص مدیریت به‌عنوان پوسته اصلی استفاده شوند.


نسخه بندی محتوا

نسخه بندی محتوا

این خاصیت پرتال باعث می‌شود تمام محتوای ویرایش شده پرتال در بخش‌های مختلف همراه با نسخه‌های اولیه ذخیره شوند و در صورت نیاز به استفاده از نسخه‌های قبلی این امکان وجود داشته باشد که نسخه‌های قبلی بازآوری شوند. نسخه‌های ویرایش شده بر اساس تاریخ ویرایش در بخش مدیریت محتوای همان بخش موجود است و کافی است کاربر با کلیک بر روی محتوای موردنظر آن را بازآوری کند.


واگنش گرا

واگنش گرا

وب سایت های طراحی شده کاملا واکنش گرا می باشد و در تمامی دستگا ها از جمله موبایل و تبلت و غیره بدون کمترین مشکل قابل نمایش می باشد.